Hodinky - minulost a současnost

Od počátku lidstvo vždy hledalo způsob, jak sledovat čas. Přestože jednou z prvních metod byly ikonické sluneční hodiny, technologie časoměru se dramaticky zlepšila. Dnes mnoho lidí používá hodinky mnoha různých provedení, barev a materiálů jako je plast či kov. Nový trend, který dnes vyvstává, využívá přírodního dřeva k vytvoření krásných dřevěných hodinek. Dřevěné hodinky pro mnohé odrážejí touhu být více v kontaktu s přírodou. Dřevěné hodinky jsou unikátní v tom, že neexistují dva totožné modely hodinek jako je tomu u výroby plastových či kovových hodinek, kde každý kus je stejný.

Jednou z výhod nošení dřevěných hodinek je jejich bezprecedentní lehký design. Dřevo je od přírody jedním z nejlehčích a nejtrvalejších materiálů, které jsou k dispozici. To znamená, že ti, kteří nosí dřevěné hodinky, si všimnou, že jsou díky své lehké konstrukci mnohem pohodlnější než kovové hodinky.

Dřevo je velmi dynamický materiál a ti, kteří nosí dřevěné hodinky, zjistí, že barva se začne vyvíjet. Na rozdíl od kovových hodinek, které se časem opotřebují, dřevěné hodinky skutečně vypadají ještě lépe, čím déle je nosíte.

Dřevěné hodinky v naší nabídce jsou mimořádnou škálou produktů, které dokonale odpovídají většině příležitostních a formálních stylů. Naše dřevěné hodinky představují nový trend ve stylu a záruku nejvyšší kvality, vynikajících výrobků na trhu, které jsou nejen funkční, ale přitahují pozornost. Nabízíme elegantní dámské a pánské dřevěné hodinky.

Plantwear - ručně vyráběné hodinky ze dřeva

Dřevěné hodinky Plantwear jsou zárukou rozlišení od davu, zajímavý doplněk k oblečení a zážitek pro fanoušky řemesel a ekologie. Naše dřevěné hodinky jsou vyrobeny s důrazem na každý detail. Ručně vyráběné dřevěné hodinky jsou jedinečné, protože nemáte dva stejné kusy dřeva, takže každé dřevěné hodinky jsou unikát. Dřevo, které používáme je nejvyšší kvality a hodinky mají mechanismus slavné japonské značky Citizen.

Dřevěné náramkové hodinky - moderní a elegantní

Elegantní hodinky nemusí být drahé - v našich produktech to dokazujeme každý den. Dřevěné hodinky jsou módní a elegantní doplněk, který vyhovuje jak mužům, tak ženám. Dřevěné hodinky Plantwear jsou především kvalitou, kterou uvidíte, když si vezmete náramkové hodinky. Je to tvrdá práce řemeslníků, pravidelné kontroly jakosti a testy. Dále se věnuje velká pozornost samotnému nákupu dřeva. Nejoblíbenější jsou v našem obchodě hodinky z ebenového dřeva, protože jsou spojené s luxusem. Nicméně další dřevěné hodinky jsou oblíbené z dubového dřeva, kdy barva tohoto dřeva je velmi klasická a vyrábějí se z něj vintage hodinky. Dálé máte na výběr hodinky z javorového dřeva, palisandru, wenge nebo massaranduba. 

Elegantní pánské dřevěné hodinky

Dřevěné pánské hodinky jsou skvělým nápadem pro každého muže - největší šíře pouzdra 43 mm, spolehlivý strojek Citizen a odolný pásek hodinek jsou největšími důvody úspěchu našich hodinek. Exkluzivní pánské hodinky nemusí být drahé - jedinečnost není o značce, ale o originalitě, jedinečnosti a přírodních materiálech. Dřevěné hodinky jsou elegantním výrobkem baleným navíc do vkusné dřevěné krabičky.

Manžetové knoflíčky - dřevěné manžetové knoflíčky

Ačkoli se první manžetové knoflíčky objevily v roce 1600, nestaly se běžným doplňkem mužů až do konce 18. století. Jejich vývoj je úzce souvislý s vývojem pánské košile. V 19. století byla bývalá šlechta aristokracie nahrazena buržoazní efektivitou nových zaměstnaných tříd. Od té doby muži začali nosit velmi konvenční oblečení - denní tmavé obleky, bundy nebo kabáty.

Barevné manžetové knoflíčky vyrobené z drahých kamenů byly původně noseny pouze muži s velkým sebevědomím. Tato situace se změnila, když princ z Walesu, později Edward VII., V 19. století popularizoval barevné manžetové knoflíky Fabergé. Během této doby se manžetové knoflíky staly módními doplňky a jedním z mála přijatelných šperků pro muže v Británii a USA.

Tento vývoj pokračoval až do počátku 20. století, kdy se manžetové knoflíky nosily více než dříve. Ty byly k dispozici v každém tvaru, barvě a materiálu, zahrnující jak drahé kameny, tak i méně drahé kameny a sklo v levnějších kopiích. Byly obzvláště oblíbené složité barevné smaltované manžetové knoflíčky v každém myslitelném geometrickém vzoru.

Po skončení nedostatku souvisejícího s druhou světovou válkou se do 50. let minulého století džentlmen nechal ozdobit celou řadou doplňků, které obsahovaly věci jako pouzdro na cigarety, zapalovač, kravaty, hodinky (nyní nosené hlavně na zápěstí místo kapsy), klíčenka, spona na bankovky a také širokou škálou manžetových knoflíků.

V sedmdesátých letech se manžetové knoflíky nosily méně, protože v módě dominovala generace Woodstock. V osmdesátých letech se vrátily tradiční manžetové knoflíčky jako součást všeobecného oživení tradičních mužských šatů. Tento trend víceméně pokračoval až do tohoto dne.

Nyní jsou novým trendem dřevěné manžetové knoflíčky, které jsou vyráběné z různých druhů dřeva. Můžete vybírat z různých tvarů, velikostí, kombinací dřeva. Dřevěné manžetové knoflíčky jsou čím více populárnější i jako doplňek k svatebnímu obleku.

Dřevěné manžetové knoflíky v naší nabídce jsou balené v pěkné papírové krabičce a hodí se i jako vkusný dárek, který jistě ocení každý muž. K ucelenému jednotnému vzhledu můžete k dřevěným manžetovým knoflíčkům nakombinovat dřevěný motýlek.

Motýlek - dřevěný motýlek

Motýlek vznikl mezi chorvatskými žoldáky během třicetileté války 17. století - chorvatští žoldáci použili šátek kolem krku, aby drželi spolu otevření svých košil. Toto bylo brzy přijato (pod jménem kravata, odvozené od francouzštiny pro "Croat - chorvatský") horní třídou ve Francii, pak vůdce v módě, a vzkvétal v 18. a 19. století. Není zřejmé, zda se kravata poté vyvinula na motýlek a čtyřvláknovou vázanku nebo zda kravata způsobila vzestup motýlku, což následně vedlo k čtyřvláknové vázance.

Klasické látkové motýlky v dnešní době vystřídal nový trend jako jsou dřevěné motýlky , které jsou vyráběny z různých druhů dřeva. Každý motýlek má nastavitelnou šířku upevnění. V naší nabídce najdete dřevěné motýlky v jednodušším (plochém) stylu a nebo pěkné dřevěné motýlky v "3D" tvaru. Každý motýlek je balen v pěkné papírové krabičce a můžete jej vhodně nakombinovat s dřevěnými manžetovými knoflíky.